Arena Națională, în flăcări la eternul derby Steaua – Dinamo! Meciul a fost întrerupt

de | 16.05.2023 09:43 | Știri, După locație, După subiect, Eveniment, Național

Nu au lipsit incidentele, nici de această dată la eternul derby , iar zeci de torțe au zburat spre tribuna gazdelor, dar și spre jucătorii dinamoviști.

Arena Națională a fost învăluită de fum în debutul reprizei secunde după ce peluza roş-albastră s-a transformat într-o mare de flăcări.

Suporterii steliști nu s-au rezumat doar la aprinderea materialelor pirotehnice, ci au dat foc și la scaune.

Peluza în care se aflau suporterii steliști a fost incendiată, iar meciul a fost întrerupt timp de opt minute potrivit observatornews.ro

Meciul suporterilor a început și de această dată, înainte de startul partidei. Mii de steliști au mers spre Arena Națională, aprinzând torțe și fumigene și au scandat neîncetat.

O parte dintre ei s-au îmbrâncit cu Jandarmeria chiar înainte de intrarea pe stadion.

Astfel, mai mulți suporteri s-au ales cu dosare penale, iar unii dintre ei au fost reținuţi în urma conflictelor din stradă.

Dinamo a învins-o pe CSA Steaua cu scorul de 3-0, luni seara, pe Arena Naţională, într-un meci din etapa a noua a playoff-ului Ligii 2.