ADMINISTRATIA PITESTI DOMENIU PUBLIC anunță că începând de astăzi, 22 iunie 2026, Primăria Municipiului Pitești a instituit sens unic de circulație pe strada Gheorghe Țițeica, în urma avizului emis de Comisia de Circulație în ședința din 4 iunie 2026.
Potrivit noilor reglementări, accesul pe strada Gheorghe Țițeica se face dinspre Bulevardul Nicolae Bălcescu, iar ieșirea este permisă doar către strada Plopilor. Măsura are ca scop fluidizarea traficului și creșterea siguranței rutiere în zonă.
Autoritățile le recomandă șoferilor să respecte noile indicatoare rutiere și să acorde atenție modificărilor de circulație pentru a evita eventualele sancțiuni sau blocaje în trafic.
Foto descriptiv. Sursă foto: ADMINISTRATIA PITESTI DOMENIU PUBLIC
Citiți, de asemenea, pe anchetaonline.ro:













