La Campionatul Național de Judo Ne-waza. Sportivii de la CSM Pitești s-au clasat pe podium

de | 09.10.2023 10:43 | Pitești, Lifestyle

Sportivii legitimați la Clubul Sportiv Municipal (CSM) Pitești au obținut rezultate notabile la Campionatul Național de Judo Ne-waza ce s-a desfășurat la Cluj-Napoca.

În acest week-end s-a încheiat finala Campionatul Național de Judo Ne-waza. Sportivii de la CSM Pitești au obținut următoarele rezultate: la Under 14, locul I a revenit lui Anghelina Yanis, la categoria 38 kg, locul II a fost obținut de Deaconescu Darius, la categoria 46 kg și Nourescu David la categoria 66 kg, iar locul III a fost adjudecat de către Dulică David, la categoria 46 kg. La Under 16, medalia de aur a fost obținută de Iatagan Maria la categoria 48 kg, medalia de argint a revenit sportivului Gărăgău Răzvan la categoria 81 kg, iar bronzul a fost luat de către Staicu Patricia la categoria 57 kg.

Sursă foto: csmpitesti.ro.