Un accident rutier s-a produs în această dimineață pe autostrada A1, pe sensul de mers București–Pitești, în zona pasarelei Oarja, la breteaua de acces către localitate. În eveniment au fost implicate un autoturism și un microbuz care transporta muncitori.
Potrivit primelor informații, autoturismul nu ar fi acordat prioritate și a intrat în coliziune cu microbuzul. În mașină se aflau două persoane, ambele suferind răni, iar în microbuz se aflau 12 persoane, trei dintre acestea suferind leziuni.
La fața locului au intervenit de urgență pompierii cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, alături de trei echipaje SMURD. Ulterior, dispozitivul de intervenție a fost suplimentat cu încă un echipaj al Serviciului de Ambulanță Județean, având în vedere numărul victimelor.
În urma accidentului, cinci persoane au avut nevoie de evaluare medicală: trei femei, cu vârste cuprinse între 26 și 71 de ani, și doi bărbați, de 24 și 60 de ani. Patru dintre victime au fost preluate de echipajele SMURD și transportate la spital pentru investigații și îngrijiri medicale, în timp ce un bărbat a refuzat transportul.
Polițiștii din cadrul Biroului Rutier Pitești se află la locul evenimentului și desfășoară cercetări pentru a stabili cu exactitate împrejurările în care s-a produs accidentul.
Sursă foto/ video: ISU Argeș
Citiți, de asemenea, pe anchetaonline.ro:
Digi își mărește oferta TV. Un nou canal în grila de programe













