Încă un argeșean s-a ales cu amendă după ce a fost prins transportând lemne pentru care nu avea documente de proveniență.
Potrivit IPJ Argeș, ieri, 24 iunie, un bărbat de 38 de ani transporta 1,2 mc de material lemnos, de esență fag, cu o autoutulitară, iar pe DN 73C, pe raza comunei Domnești, a fost oprit de polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Domnești, care acționau pentru combaterea delictelor silvice.
La control, bărbatul nu a putut să le prezinte polițiștilor niciun document care să ateste proveniența legală sau documente de însoțire a încărcăturii de material lemnos.
Prin urmare, acesta s-a ales cu o amendă de 1.000 de lei, iar materialul lemnos a cărui proveniență legală nu a fost dovedită, a fost confiscat și predat reprezentanților Ocolului Silvic Domnești.
Foto Mesagerul Hunedorean/ descriptiv
Citiți, de asemenea, pe anchetaonline.ro:
ARGEȘ: Prins transportând lemne fără acte. Ce a pățit șoferul











