La concursul internațional Beaver Cup. Sportivii secției de înot de la CSM Pitești au urcat pe podium

de | 16.10.2023 12:11 | Pitești, Lifestyle

Week-end-ul trecut s-a desfășurat la Hodmezovasarhely, în Ungaria ediția a VIII-a a concursului internațional de înot Beaver Cup. La această competiție, Clubul Sportiv Municipal (CSM) Pitești a participat cu patru sportivi, care au urcat pe podium la mai multe probe.

Astfel, potrivit informării celor de la CSM Pitești, Badea Perlik Robert a ocupat la categoria Tineret (17-18 ani) locul 1 la 1500 metri liber, locul 2 la 400 metri mixt și locul 2 la 400 metri liber. Naicu Eduard Gabriel la categoria băieți 10 ani a obținut locul 3 la 200 metri liber, locul 2 la 50 metri fluture, locul 1 la 200 metri spate, locul 1 la 400 metri liber, locul 1 la 100 metri mixt și locul 2 la 200 metri mixt. De asemenea, Lăzăroiu Petru Sebastian la categoria băieți 10 ani a ocupat locul 2 la 200 metri liber, locul 1 la 200 metri bras, locul 1 la 50 metri bras, locul 1 la 50 metri liber, locul 1 la 100 metri bras, locul 1 la 100 metri liber și locul 1 la 200 metri mixt. Nu în ultimul rând, Mozăceanu Mario la categoria băieți 9 ani a ocupat locul 2 la 100 metri spate.

Sursă foto: csmpitesti.ro.