David Popovici – medaliat cu aur la Campionatul Naţional la proba 100 metri liber!

de | 09.11.2023 22:46 | Știri, Lifestyle

David Popovici a câștigat, joi seară, medalia de aur la proba 100 metri liber, joi seară, la Campionatul Național de Înot în bazin scurt, ce s-a desfășurat la Otopeni.

Potrivit Antena 3 CNN, campionul a reușit să finalizeze cursa cu timpul de 46,76. El a fost urmat de Patrick Sebastian Dinu și Andrei Ungur.

Campionatul Național de Înot de la Otopeni se află la penultima competiție la care Popovici participă în acest an.

Ultima va avea loc la Otopeni, în perioada 5-10 decembrie, în cadrul Campionatului European în bazin scurt.

David Popovici a câştigat medalia de aur la proba de 200 de metri liber, la ediţia anterioară a Campionatului European în bazin de 25 de metri (Kazan – 2021).