Un alt accident a avut loc pe raza județului nostru.
De această dată, un eveniment rutier s-a produs în municipiul Pitești, în zona Podului de pe strada Sticlelor.
Din primele informații, o mașină și o motocicletă s-au ciocnit violent.
La fața locului s-au deplasat de urgență pompierii din cadrul Detașamentului de Pompieri Pitești cu o autospecială de intervenție, dar și echipaje de poliție. De asemenea, la locul accidentului a fost prezent și un echipaj al Serviciului de Ambulanță Județean Argeș.
Potrivit politikia.ro, în urma impactului, motociclistul a ajuns pe carosabil.
După ce a primit îngriiri medicale la fața locului, acesta a fost transportat la spital.
Pe dura intervenției echipajelor specializate, traficul în zonă s-a desfășurat îngreunat.
Oamenii legii au deschis o ancheta pentru a stabili cu exactitate cauzele producerii accidentului.
Foto: captură video Politikia
Citiți, de asemenea, pe anchetaonline.ro:
UPDATE: Accident grav pe A1! 4 copii și 2 adulți au ajuns la spital













