Medalii pentru sportivii CSM Pitești la Campionatul Național de Sambo

de | 03.10.2023 16:08 | Pitești, Lifestyle

Week-end-ul trecut a avut loc la Arad Campionatul Național de Sambo pentru seniori și cadeți, iar sportivii legitimați la Clubul Sportiv Municipal Pitești au avut rezultate remarcabile.

Astfel, la cadeți feminin, Ceapraz Daria a ocupat locul trei la categoria 50 kg, iar la masculin Șorici Alin s-a situat pe prima poziție la categoria 58 kg și Trandafir Adrian a obținut argintul la categoria 64 kg. Rezultate foarte bune au fost obținute și la seniori, acolo unde la feminin Purcaru Elida a obținut locul doi la categoria 65 kg, în timp ce la masculin Șorici Alin a luat aurul la categoria 58 kg, Trandafir Adrian, argintul la categoria 64 kg, Ștefan Florin, locul doi la categoria 71 kg, Bratu Alexandru, bronz la categoria 71 kg, Licaciu Remus, aceeași medalie la categoria 79 kg, la fel și Puricel Radu la categoria 88 kg.

Sursă foto: csmpitesti.ro.