Patru medalii de aur pentru David Popovici la Campionatele Naţionale

de | 20.04.2024 23:31 | Național, Lifestyle

Medalie după medalie câștigată de David Popovici la Campionatele Naţionale de la Otopeni. Astăzi a reușit să câștige a patra medalie de aur la cursa de 100 de metri.

David Popovici

Sportivul a reușit să câștige cursa cu un timp impresionant și anume 47:86 secunde. Trebuie precizat că acesta a reușit să câștige zille trecute și probele de 50, 200 şi 400 de metri liber.

Marele său obiectiv a fost acela de a se califica la Campionatele Europene de la Belgrad a precizat sportivul.

David Popovici inot aur

Tot astăzi, 20 aprilie, Federația Română de Natație și Pentatlon Mondern a premiat sportivii și antrenorii care au obținut rezultate deosebite în 2023.

David Popovici a mai primit un premiu astăzi, pe lângă medalia de aur acesta a fost desmnat și sportivul anului 2023.

Lista comoletă a celor premiați o regăsiți în link-ul de mai jos:

<span style="color: #333333;font-size: 14pt">Articol scris de </span><a href="https://anchetaonline.ro/autor/dana-andrei/" target="_self">Dana Andrei</a>