În urma deciziei Biroului Permanent Național, PNL Argeș are o nouă conducere interimară, într-un moment în care organizația traversează o perioadă cu tensiuni în contextul schimbărilor de la nivel central.
Funcția de președinte interimar al PNL Argeș îi revine senatorului Mihai Coteț, vicepreședinte al Senatului.
Numirea unei noi echipe de conducere are rolul de a readuce echilibrul organizației și de a reconstrui relația de încredere dintre filiala PNL Argeș și argeșeni.
„Astăzi, prin decizia Biroului Permanent Național, am preluat interimatul conducerii filialei PNL Argeș. Accept cu o mare responsabilitate această decizie și pornesc pe acest drum cu un singur gând: să reconstruim încrederea argeșenilor în filiala noastră. Argeșul are nevoie de o echipă puternică, unită și conectată la problemele comunității. Mulțumesc pentru încredere conducerii centrale PNL! Urmează multă muncă, organizare și reconstrucție şi mai ales de reconsolidare a unei echipe unite.”, a declarat senatorul Mihai Coteț.
Noua conducere interimară va stabili în perioada următoare, un calendar de întâlniri și va decide pașii următori pentru a definitiva structura noului Birou Politic Județean Interimar.
„PNL Argeș rămâne dedicat valorilor liberale si își reafirmă angajamentul de a lucra în interesul argeșenilor.”, transmit reprezentanții partidului.
Citiți, de asemenea, pe anchetaonline.ro:












