Fostul ministru al Energiei, Bogdan Ivan, ar fi fost implicat într-un accident rutier, joi seara, în apropiere de Primăria Bistrița. La volan s-ar fi aflat chiar acesta, iar soția sa ar fi fost pasageră.
Conform informațiilor prezentate de Bistrițeanul, fostul ministru social-democrat nu ar fi acordat prioritate unui autobuz care circula regulamentar, intrând în coliziune cu mijlocul de transport în comun.
Din primele date, evenimentul rutier nu s-a soldat cu victime, însă autoturismul lui Ivan a suferit pagube serioase. La fața locului a ajuns o platformă pentru a ridica mașina, arată știripesurse.ro.
Deocamdată, autoritățile nu au transmis informații oficiale cu privire la incident. Rămâne să se stabilească în mod exact în ce circumstanțe s-a produs evenimentul rutier.
Foto Bistrițeanul
Citiți, de asemenea, pe anchetaonline.ro:
Doi judecători argeșeni – cercetați disciplinar după condamnarea lui Chițoiu













