anchetaonline.ro

Fost ministru al Energiei, implicat într-un accident! Ar fi intrat într-un autobuz

de | 25.06.2026 21:39 | Eveniment, Național

Fostul ministru al Energiei, Bogdan Ivan, ar fi fost implicat într-un accident rutier, joi seara, în apropiere de Primăria Bistrița. La volan s-ar fi aflat chiar acesta, iar soția sa ar fi fost pasageră.

Conform informațiilor prezentate de Bistrițeanul, fostul ministru social-democrat nu ar fi acordat prioritate unui autobuz care circula regulamentar, intrând în coliziune cu mijlocul de transport în comun.

Din primele date, evenimentul rutier nu s-a soldat cu victime, însă autoturismul lui Ivan a suferit pagube serioase. La fața locului a ajuns o platformă pentru a ridica mașina, arată știripesurse.ro.

Deocamdată, autoritățile nu au transmis informații oficiale cu privire la incident. Rămâne să se stabilească în mod exact în ce circumstanțe s-a produs evenimentul rutier.

Foto Bistrițeanul

Citiți, de asemenea, pe anchetaonline.ro:

Doi judecători argeșeni – cercetați disciplinar după condamnarea lui Chițoiu

 

<span style="color: #333333;font-size: 14pt">Articol scris de </span><a href="https://anchetaonline.ro/autor/ana-maria-tomescu/" target="_self">Ana Maria Tomescu</a>

Articol scris de Ana Maria Tomescu

Editor și autor de content media, cu 6 ani de experiență în presa online, autor a peste 5000 de titluri, specialist PR și social media. Absolvent al Facultății de Jurnalism și Științele Comunicării, cu master în Științele Comunicării.

Articole asemănătoare:

Citește articolele pe același subiecte: accident | Bistrița | Bogdan Ivan