anchetaonline.ro

FC Argeș a început cu dreptul cantonamentul din Slovenia. Victorie în primul amical al verii

de | 26.06.2026 09:47 | Eveniment, Județean

FC Argeș a început cu dreptul seria meciurilor de pregătire din cantonamentul de vară din Slovenia, obținând o victorie cu 2-0 în fața formației FK Čukarički, echipă de primă ligă din Serbia. Partida s-a disputat la Domžale, iar antrenorul Bogdan Andone a folosit întreg lotul avut la dispoziție, rulând toți jucătorii pe parcursul meciului.

Potrivit reprezentanților clubului, alb-violeții au început meciul în formula: Luca Crăciun – Dorinel Oancea, Guilherme Garutti, Mario Tudose, Florin Borța – Antonio Marin, Ionuț Rădescu, Vadim Rața – Michael Idowu, Robert Moldoveanu și Patrick Dulcea.

Scorul a fost deschis în minutul 22, după o fază fixă. Mario Tudose a reluat spectaculos din foarfecă o centrare venită din corner, însă portarul advers a respins. Michael Idowu a fost pe fază și a înscris cu capul.

FC Argeș a majorat avantajul în minutul 66. Golul al doilea a venit după o centrare foarte bună a lui Emmers, finalizată cu capul de Matos, amândoi intrați pe parcursul meciului.

Următorul amical este programat pe 29 iunie, împotriva celor de la KF Vllaznia.

FC Argeș se află în cantonament în Slovenia din 21 iunie, iar la doar câteva zile distanță a disputat primul meci de verificare, în fața unei adversare solide din prima ligă a Serbiei, ocupanta locului 8 în sezonul trecut.

Sursă foto: captură video FC Argeș

Citiți, de asemenea, pe anchetaonline.ro: 

Prevenția salvează vieți! Mamografie 2D bilaterală cu bilet de trimitere la Spitalul Orășenesc Mioveni

<span style="color: #333333;font-size: 14pt">Articol scris de </span><a href="https://anchetaonline.ro/autor/daniela-neacsa/" target="_self">Daniela Neacșa</a>

Articol scris de Daniela Neacșa

Absolventă a Facultății de Jurnalism și Științele Comunicării, pasionată de fotografie și handmade.

Articole asemănătoare:

Citește articolele pe același subiecte: FC Argeș