Două proiecte importante pentru îmbunătățirea accesului la apă în orașul Ștefănești au făcut un nou pas înainte. Agenția pentru Protecția Mediului Argeș a decis că investițiile privind realizarea a două fântâni publice, în zonele Golești și Izvorani, nu necesită evaluarea impactului asupra mediului, permițând continuarea procedurilor necesare implementării acestora.

Administrația locală din Ștefănești a transmis o informare pentru cetățenii din oraș:
Primăria Orașului Ștefănești informează că, pentru proiectele:
- „Proiectare și execuție foraj fântână publică – zona Golești”
- „Proiectare și execuție foraj fântână publică – zona Izvorani”.
Agenția pentru Protecția Mediului Argeș a emis decizia de încadrare, stabilind că aceste proiecte nu necesită evaluarea impactului asupra mediului, în condițiile prevăzute de legislația în vigoare.
Documentația și motivele care au stat la baza deciziei pot fi consultate la sediul APM Argeș.
Foto descriptiv. Sursă foto: FB Primăria Municipiului Pitesti
Citiți, de asemenea, pe anchetaonline.ro:
Argeș. Caniculă în weekend. ANM anunță temperaturi de până la 38 de grade














