La Centura Păltiniș. Patru medalii pentru sportivii secției de box de la CSM Pitești

de | 17.09.2023 18:48 | Pitești, Lifestyle

Sportivii legitimați la Clubul Sportiv Municipal (CSM) Pitești au obținut rezultate notabile la Centura Păltiniș la box. Competiția s-a desfășurat în perioada 15-16 septembrie 2023 în Sibiu.

Pregătiți de maestrul Ioniță Mărășescu, sportivii de la CSM Pitești și-au adjudecat patru medalii, două de aur și două de argint. Astfel, potrivit informării celor de la CSM Pitești, Mario Guinea a obținut medalia de aur la categoria 63 kg cadeți, Raul Dobre s-a impus la categoria 63 kg juniori, iar Antonio Dobre s-a clasat pe poziția a doua la categoria 57 kg copii, iar Cristian Șerban a obținut argintul la categoria 50 kg juniori.

Sursă foto: csmpitesti.ro.